Już po raz trzeci spotkaliśmy się na Wyspie Słodowej we Wrocławiu aby w piknikowej atmosferze integrować organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, wolontariuszy oraz mieszkańców Wrocławia. Tegoroczny piknik obfitował w wiele atrakcji przygotowanych przez naszych znakomitych Partnerów. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Wrocławzorganizował Europejskie Koło Fortuny, każdy mógł zrobić sobie szalone zdjęcie w Cykbudka, a Fundacja Piotrusia Pana malowała dzieciakom buzie. Nie zabrakło Fundacja Rosa, gdzie można było zbadać swoje znamiona, oraz Fundacja DKMS, gdzie była okazja zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Dużą popularnością cieszyły się żeglarskie klimatyFundacja Hobbit oraz szczudła TRATWA. Jednak prawdziwe tłumy ustawiały się do karykaturzysty Jan Walkowiak, bowiem każdy chciał mieć własną karykaturę namalowaną przez prawdziwego artystę.

Świetnym wynikiem zakończyła się również tegoroczna Gra Miejska „Qlinarne Nadodrze”. Wszystkie startujące drużyny ukończyły Grę w wyznaczonym czasie zdobywając wszystkie możliwe punkty, co zaowocowało pierwszym w historii ogólnym remisem na 1 miejscu! Wszystkie drużyny otrzymały zatem atrakcyjne nagrody.
Z tego miejsca chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim lokalom, które włączyły się w realizację Gry Miejskiej i zgodziły na przyjęcie uczestników u siebie i zorganizowanie im zadań. Były ty: Nadodrze – Cafe Resto Bar,Bema Café, Dobra Karma, Macondo, ARomaTy, Wincentego 21, PANATOCafe oraz Wroclov Hostel. Szczególne podziękowania należą się również wolontariuszom Wolontariat Wspieram Wrocław za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu Gry Miejskiej.

Dziękujemy wszystkim, że byliście z nami podczas tegorocznego Pikniku Wolontariatu!